FFU = UFF

Festival současného umění, dříve známý jako Fotofestival Uničov.

Fotofestival Uničov 7
14. — 16. července 2017

FB událost: www.bit.ly/ffu7udalost
FB událost sobotní afterparty: www.bit.ly/ffu7afterparty
Mapa fotofestivalových míst: www.bit.ly/ffu7mapa

Festivalová místa:
Galerie U Minoritů, Garáž 2522, Muzeum vězeňství – Šatlava, Výloha bývalé Fotografie, hřiště Bří Čapků/Opletalova, Ztracená 425, Motokáry Uničov

PÁTEK 14. 7. 2017

pá 17.00 — VERNISÁŽ VÝSTAVY
Tereza Benešová, Hanka Kubišová, Petra Steinerová – Táta
Galerie U Minoritů, Haškova 217

Tereza Benešová (*1997) – Na uničovském fotofestivalu představí svou sérií inscenovaných fotografií. Práce vypráví o otci, kterého už přes šest let neviděla, o člověku, který své dceři znenadání zmizel ze života bez jakékoli zprávy. Tímto souborem Tereza Benešová v letošním roce úspěšně zakončila své studium na Střední umělecké školy v Ostravě.

Hanka Kubišová (*1998) – Absolventka Střední umělecké školy v Ostravě ve své závěrečné práci dokumentuje svého otce po vážné dopravní nehodě. Fotografie popisuji průběh rehabilitace a snahu se opět postavit na nohy, ale také to jak je v takových to chvílích důležitá rodina.

Petra Steinerová (*1980) – Od roku 2005-2007 fotografovala Petra Steinerová, absolventka pražské FAMU, svého otce. Na fotografiích však uvidíme ženu středního věku. Člověka, který prostřednictvím nové identity hledá štěstí a vnitřní rovnováhu.

pá 19.00 — VERNISÁŽ VÝSTAVY
Polina Davydenko – Michal Florian
Garáž 2522 (za hřbitovem)

Polina Davydenko (*1995) – Studentka ateliéru fotografie Ivarse Gravlejse na brněnské FaVU VUT. Její práce se (v soustředných kruzích) otáčí okolo žánru klasické dokumentární fotografie tematicky zaměřené na trashy kulturu střední třídy a místa, která ji generují. V dokumentaci Míši, jednoho z nejslavnějších českých youtuberů, a jeho rodiny se Polina s Florianovými domluvila na „výměnném obchodu“ – mírně inscenované, ale stále silně reálné fotografii pro YouTube kanál Mishovy šílenosti na Wikipedii.

pá 20.00 — VEČERNÍ PROMÍTÁNÍ
Jan Hušek – Babka, Babka 2, Děda Merlot
Šatlava – muzeum vězeňství, Příční 205

Babka – Nostalgicky výlet do babiččina údolí, útrap a radostí za přítomnosti jejího vnuka.
Babka 2 – Druhý díl mezigeneračního rozhovoru jednoho kluka s jeho babičkou.
Děda Merlot – Malíř, kuchař, filozof a průkopník jilemenické abstrakce.

Jeto Polák (*1994) vlastním jménem Jan Hušek. 178 cm. 63kg. Student prvního ročníku katedry dokumentu FAMU.

SOBOTA 15. 7. 2017

so 15.30 — VERNISÁŽ VÝSTAVY
Jan Jindra – Chalupáři (1985)
Výloha bývalé Fotografie, Školní 168

Jan Jindra (*1962) – Pedagog ve zlínském ateliéru reklamní fotografie na FMK UTB, představí ve výloze bývalé uničovské Fotografie sérii snímků, zachycující dobově charakteristické vylidňování Prahy. Fotografie vznikly za autorova studia na pražské FAMU.

so 16.00 — RODINNÉ VYPRÁVĚNÍ
Šatlava – muzeum vězeňství, Příční 205

Jitka Ressová (*1970) – Baťovské domky a život v nich
Čtvrt domky, půldomky, jedno domky a další stavby pro bydlení zaměstnanců firmy Baťa, jsou součástí průmyslového dědictví Zlína, většina z nich je dnes památkově chráněna. Kdo v nich bydlel? Jaké pravidla se musely dodržovat a jaké je to teď?

Jan Jindra (*1962) – Heavy Metal Milovice
Mimo vystaveného souborů chalupáři, představí Jan Jindra jednu ze svých posledních knih, na které spolupracoval s Vladimírem 518. Mluvit se nebude jen o odchodu sovětských vojsk, ale i o jedné svatbě.

Adam Kenski (*1986) – Dům U sta koček
Absolvent ateliéru výtvarné fotografie Michala Kalhouse v Ostravě a student magisterského programu zlínského ateliéru reklamní fotografie. V Uničově představí svůj projekt Dům U sta koček, v kterém od roku 2012 dokumentuje své přátele a rodinu žijící na vesnici nedaleko Mělníka.

Štefan Berec (*1979) je všestranný fotograf, který se vedle komerční fotografie věnuje především reportážím a dokumentu. V centru jeho pozornosti je člověk a především vlastní rodina. Má dva syny a jejich svět představí v Uničově.

Michala Kalhouse (*1967) nepředstavuje uničovský fotofestival poprvé. Již na výstavě s názvem „Z Rýč, míč, klíč“ bylo patrné jeho hlavní téma, kterým je rodina. V jeho záznamech na první pohled každodenního, všedního a banálního, zkrátka života se mnohem víc dozvíme na přednášce. Michal působí jako vedoucí Ateliéru výtvarné fotografie na Fakultě umění Ostravské univerzity.

Taťka: prezentace časopisu
Brněnská umělkyně Dana Balážová představí samizdat Taťka, který připravuje společně s olomouckým grafikem a umělcem Jakubem Kovaříkem. Proč si nesestavit & nevydat vlastní časopis, když vám ty existující nestačí?

so 20.00 — AFTERPARTY
DJ’s: Makropulos, Brigitte Noir)
FaVU DJ’s: Shisha Bong, Schitacci aka Dj trocckij, COJEDENIS)
Motokáry Uničov, Šumperská 1195

Makropulos
Hudební dramaturg malého olomouckého rádia UP AIR, který prvním rokem přičichá k půvabům DJingu.

Brigitte Noir
Šéfredaktorka malého olomouckého rádia UP AIR, která je pravidelně ke slyšení v Metro chill out club Olomouc. V Uničově ji rovněž neuslyšíte poprvé, třeba letos už si zahrála na festivalu Mladá kamera.

Shisha Bong
YouTube sensation czechoslovakia’s sweetheart legend and icon kabuki brush enthusiast casual misa co-owner fka sascha brünn welkome to the stage member of true hoes of brno and tee snakes shisha bong

Schitacci aka Dj trocckij
Neo-pop soundcloud ecosystému, karibský beat jižního světa a hype nové Atlanty.

COJEDENIS
Fuck motivation videos for a sec.

— — — — —

Díky podpoře města Uničova je festival zdarma. Děkujeme sponzorům!

Pořadatelé:
Petr Willert, Martin Fišr, Radomír Veselý, Radka Vařeková, Vojtěch Janoušek, Lucie Polášková, Jan Gabriel

Spolupráce:
Městské kulturní zařízení Uničov